U-17 Euro 2022: Profiel van de kwartfinalisten

Titelverdediger Nederland behoort tot de kwartfinalisten van het UEFA EK Onder-17 Kampioenschap 2022, dat woensdag en donderdag in Israël wordt gehouden. We bekijken hoe de laatste acht tot dit punt zijn gekomen.

Kwartfinales 1
Woensdag 25 mei, Haberfield Stadium, 16.30 uur CEST

Duitsland

Beste prestaties onder de 17: Winnaar (2009)
Inleidende cursus: Winnende Groep 6 (P11-0 tegen San Marino, P5-0 tegen Roemenië, P2-1 tegen Rusland)
Elite-tour:
Groep 3 winnaars (P3-0 tegen Georgië, P4-0 tegen Schotland, P5-2 tegen Tsjechië)
hoogste score: Dznan Begsinovic (11)


Samenvatting: Italië 2-3 Duitsland

De laatste groepsfase van het toernooi: Winnaar Groep A (P3-2 vs Italië, P3-0 vs Luxemburg, P3-0 vs Israël)
doelpuntenmakers: Nelson Webber, Sidney Rabiger (2), Tom Bischoff, Dzenan Bejnovic, Paul Wanner, Lauren Ulrich, Oregon Ibrahimovic (1)

Frankrijk

Beste prestaties onder de 17: Winnaar (2004, 2015)
Inleidende cursus: Groep H runner-up (W3-0 vs Moldavië, D1-1 vs Cyprus, N0-1 vs Griekenland)
Elite-tour: Winnaars Groep E (W2-0 vs Luxemburg, W3-1 vs Engeland)
Topscorers:
Desiree Douy, Matisse Tel (2)

Samenvatting: Frankrijk 6-1 Polen


Samenvatting: Frankrijk 6-1 Polen

De laatste groepsfase van het toernooi: Groep B runner-up (P6-1 tegen Polen, P4-0 tegen Bulgarije, N1-3 tegen Nederland)
doelpuntenmakers: Matisse Tal (3), Desiree Douy, Zamana Diallo (2), Naim Pierre, Axel Guéguin, Ayman Aiki, Warren Zaïre Emery (1)

2 kwartfinales
Woensdag 25 mei, Netanya Stadium, 19:00 CET

Nederland (houders)

Beste prestaties onder de 17: 4x Winnaar (2011, 2012, 2018, 2019)
Inleidende cursus: Afscheid
Elite-tour: Groep A (W2-0 vs Hongarije, U1-1 vs Slowakije, U0-0 vs Griekenland)
hoogste score: Ishaq Babadi (2)

Samenvatting: Nederland 3-1 Frankrijk


Samenvatting: Nederland 3-1 Frankrijk

De laatste groepsfase van het toernooi: 1e Groep B (3-1 tegen Bulgarije, 2-1 tegen Polen, 3-1 tegen Frankrijk)
doelpuntenmakers: Dean Hogsen, Yoram Burhout (2), Gabriel Mishoei, Isaac Papadi, Jason Van Douven, Anthony Melambo (1)

Italië

Beste prestaties onder de 17: Tweede (2013, 2018, 2019)
Inleidende cursus: Winnaars groep 12 (P5-0 tegen Albanië, P2-0 tegen Noord-Ierland, P3-0 tegen Schotland)
Elite-tour: Winnende Groep 6 (P1-0 tegen Polen, P1-0 tegen Kosovo, P3-1 tegen Oekraïne)
Topscorers: Alessandro Bolzan, Luca Di Maggio (3)

HIGHLIGHTS: Luxemburg 0-1 Italië


HIGHLIGHTS: Luxemburg 0-1 Italië

De laatste groepsfase van het toernooi: Tweede Groep A (N2-3 vs Duitsland, W1-0 vs Israël, W1-0 vs Luxemburg)
doelpuntenmakers: Kevin Bruno, Alessandro Bolzan, Bio Esposito, Luca Di Maggio (1)

Kwartfinales 3
Donderdag 26 mei, Netanya Stadium, 19:00 CET

Spanje

Beste prestaties onder de 17: Winnaar (2007, 2008, 2017)
Inleidende cursus: Afscheid
Elite-tour: Eerste Groep D (P4-1 tegen Bosnië en Herzegovina, P1-0 tegen België, P4-0 tegen Estland)
hoogste score: Joël Casals (3)

Samenvatting: Turkije 0-2 Spanje


Samenvatting: Turkije 0-2 Spanje

De laatste groepsfase van het toernooi: Winnaar Groep C (W2-0 vs Turkije, W2-0 vs België, DU1-1 vs Servië)
doelpuntenmakers: Iker Bravo (2) Dani Rodriguez Javier Bonar David Mila (1)

Portugal

Beste prestatie onder 17: Winnaar (2003, 2016)
Inleidende cursus: 2e van Groep 11 (P5-0 tegen Kazachstan, P2-0 tegen Wales, N2-3 tegen Oekraïne)
Elite-tour: Winnaars Groep H (P4-1 vs Republiek Ierland, P2-1 vs Bulgarije, P9-1 vs Finland)
hoogste score: José Rodríguez (6)

HOOGTEPUNTEN: Schotland 1-5 Portugal


HOOGTEPUNTEN: Schotland 1-5 Portugal

De laatste groepsfase van het toernooi: Groep D runner-up (W5-1 tegen Schotland, W4-2 tegen Zweden, L1-3 tegen Denemarken)
doelpuntenmakers: Joaoo Veloso (3), Rodrigo Ribeiro, Afonso Moreira, Ivan Lima (2), Jose Rodriguez (1)

Vierde kwartfinales
Donderdag. 26 mei, Nice Ziona, 16:30 CEST

Denemarken

Beste prestaties onder de 17: Halve finale ronden (2011)
Inleidende cursus: Groep 2 1 (W2: 0 v. Montenegro, W5: 1 v. Malta, U3: 3 / N5: 6 iE v. Turkije)
Elite-tour: Winnaar groep 2 (U2-2 vs Zweden, W3-2 vs Letland, W5-0 vs Zwitserland)
hoogste score: Elias Hansburg Sörensen (5)

Hoogtepunten: Portugal 1-3 Denemarken


Hoogtepunten: Portugal 1-3 Denemarken

De laatste groepsfase van het toernooi: Winnaar Groep D (N1-2 vs Zweden, W3-1 vs Schotland, W3-1 vs Portugal)
doelpuntenmakers: Noah Sahsah, Alexander Similhak, Marcus Jensen, Noah Narty, Elias Hansburg-Sorensen (1)

Servië

Beste prestaties onder de 17: Kwartfinales (2002, Joegoslavië)
Inleidende cursus: Tweede Groep 10 (W11-0 – Liechtenstein, W0-2 vs Bulgarije, W1-0 vs Kroatië)
Elite-tour: Winnaars Groep G (A3-2 vs Turkije, U2-2 vs Slovenië, A4-2 vs Wales)
hoogste score: Mateja Bobang (8)

HOOGTEPUNTEN: Spanje 1-1 Servië


HOOGTEPUNTEN: Spanje 1-1 Servië

De laatste groepsfase van het toernooi: 2e in Groep C (Onder 1 – 1 vs België, W2-1 vs Turkije, Onder 1 – 1 vs Spanje)
doelpuntenmakers: Jovan Milosevic (3), Jovan Slejevic (1)

READ  De federale politie voorkomt 100 reizigers uit Nederland zonder coronatests

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *