iPhone OVP als ‘heilige graal’: vorige veilingrecord verbrijzeld

van Thilo Bayer
Een gloednieuwe, volledig verpakte iPhone 1, de “Heilige Graal” genaamd, heeft een nieuw veilingrecord neergezet en overtreft het vorige.

Als Steve Jobs het had gemerkt: een gloednieuwe, nooit ontladen iPhone 1 van 4 GB is onder de hamer gegaan bij veilinghuis LCG Auctions – en vestigde een nieuw record.

Een nieuw record dankzij de magere 4 GB

als in Veiling beschrijving U kunt de veilingen lezen voor de iPhone 1, die in januari 2007 door Steve Jobs werd gepresenteerd en eind juni 2007 werd verkocht voor $ 499/599 (4/8 GB) in Amerikaanse dollars, en hij heeft al verschillende recordhoogtes bereikt . Het was $ 40.000 afgelopen oktober en ongeveer $ 64.000 in februari 2023 (PCGH gerapporteerd). De kleinere versie van 4 GB is echter de “Heilige Graal” onder iPhone-verzamelaars omdat hij in relatief kleine aantallen werd geproduceerd en na de lancering slecht werd verkocht. Het werd al in september 2007 stopgezet, iets meer dan twee maanden nadat het voor het eerst werd gepubliceerd. Dit zorgt voor fantasieĆ«n bij verzamelaars.

Toen de veiling werd ingediend, ging LCG Auctions er al vanuit dat $ 50.000 tot $ 100.000 USD mogelijk zou zijn in de veiling. Met 190.372 USD (eigenlijk 158.644, maar er zijn ook verschillende vergoedingen) werd er aanzienlijk meer gedaan – het oorspronkelijke bod was 10.000 USD, In totaal waren er 28 biedingen. De veilingmeester belooft onder meer dat de iPhone spiksplinternieuw en nooit geactiveerd is. De verkoper maakte deel uit van het oorspronkelijke technische team van Apple toen de iPhone debuteerde. Verzamelaars en investeerders zullen “moeite hebben met het vinden van een beter exemplaar”. Je zult waarschijnlijk nooit weten of je iPhone nog werkt, omdat hij (natuurlijk) waarde verliest. Pas in april berichtten we over ‘Late Roman Decay’, toen een YouTuber een iPhone 1 in de originele verpakking kocht voor $ 40.000 en hem vervolgens ontgrendelde.

READ  Doom 1: Mod voor klassieke raytracing-upgrades voor shooter

iPhone 1 heeft een innovatief touchscreen, ARM 11 CPU met 412MHz en een scherm van 320 x 480 pixels. Wel was er WLAN in de b- en g-standaard, maar geen GPS en Bluetooth. De 2MP camera maakt retro selfie filters overbodig.

Oude smartphones als pensioen – heb jij daar iets over te zeggen? Gebruik de commentaarfunctie en vertel ons wat je ervan vindt. Je moet ingelogd zijn op PCGH.de of het Extreme-forum om commentaar te kunnen geven. Als je nog geen account hebt, kan dat Overweeg om op te nemenWat veel voordelen met zich meebrengt. Houd hier rekening mee bij het plaatsen van een opmerking Geldige forumregels.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *